Lektori

Vasaras skolu "Misija: Iznīcināt latvāņus 2" Vidzemes Augstskola organizē sadarbībā ar zinātniekiem no Memfisas Universitātes (ASV).


Gregorijs Nataniels Taffs (Gregory Nathaniel Taff) ir ģeogrāfijas profesors Memfisas Universitātē. Ieguvis bakalaura grādu matemātikā Dartmutas koledžā (Dartmouth College), maģistra grādu statistikā ieguvis Kolumbijas Universitātē (Colombia University), zinātņu doktora grādu ģeogrāfijā ieguvis Ziemeļkarolīnas Universitātē (North Caroline University). Savos pētījumos fokusējas uz ieinteresēto pušu viedokli attiecībā pret dabas pārmaiņām un veselīgas vides saglabāšanu. Viņš veic pētījumu par latvāņa novērošanu un izplatības areālu modelēšanu, kura ietvaros tiks iesaistīti Latvijas iedzīvotāji šīs indīgās nezāļu sugas apkarošanā. Profesors Taffs ir speciālists Ģeogrāfiskās informācijas sistēmās, satelītattēlu analīzē un statistikas metodēs. Savā brīvajā laikā mīl ceļot, spēlēt galda tenisu, kā arī spēlēt roku un džezu uz klavierēm.
   
Maikls Veins Larivē (Michael Wayne Larrivee) ir absolvējis Zemes Zinātņu fakultāti Memfisas Universitātē (University of Memphis), ASV. Viņš ir pēdējā kursa students ģeogrāfijā ar ievirzi bioloģijā. Šī brīža pētījuma fokuss ir vērsts uz ieguvumiem vides jomā, ko sniedz Sabiedrības līdzdalības ģeogrāfiskās informācijas sistēmā vairākos līmeņos. Bioģeogrāfija, telpas statistika, tāpat kā pilsētvides ģeogrāfija un tās plānošana, arī ir jomas, kuras interesē Maiklu un kurās viņš ir izgājis apmācības kursus. Pēc studiju beigšanas viņš plāno atrast darbu kādā bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai radītā sistēmā, lai izmantotu savas zināšanas un radītu labumu sabiedrībai. Viņš ir aizrautīgs akvalangists, mūziķis/dziesmu rakstītājs, dabas dīvainis, kurš mīl klausīties jebkura žanra mūziku, ja vien tā nāk no sirds. Maikls uzskata, ka Latvija ir ļoti jauka vieta.