Valmieriešus aicina iepazīt starpkultūru dažādību

Vidzemes Augstskolas 12. Baltijas Starptautiskās vasaras skolas rīkotāji aicina pieteikties ģimenes no Valmieras un tuvākās apkārtnes, kas vēlētos uzņemt kādu no ārzemju studentiem vai pasniedzējiem - vasaras skolas dalībniekiem - par viesi savā ģimenē uz vienu pēcpusdienu, šā gada 10. augustā. Interesenti aicināti pieteikties, aizpildot veidlapu vasaras skolas mājas lapā līdz 5. augustam.

Jau otrā šī gada vasaras skolas programma „Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija.”, kas tiek realizēta Erasmus intensīvās programmas ietvaros notiks no 4. līdz 18. augustam. Tā veltīta vides apziņas un komunikācijas jautājumiem un tajā piedalīsies studenti un lektori no Latvijas, Somijas, Turcijas, Nīderlandes un ASV.

Ģimeņu vakaru mērķis ir radīt vasaras skolas dalībniekiem lielāku izpratni par Latviju un tās kultūru ikdienišķās situācijās, savukārt ģimenēm tā ir iespēja iepazīt citu valstu kultūru, pavadot interesantu vakaru starptautiskā gaisotnē. Baltijas Starptautiskās vasaras skolas laikā šādi vakari tiek rīkoti jau ceturto gadu un tie vienmēr ir bijuši ļoti pozitīvi novērtēti gan no vasaras skolas dalībnieku, gan viesģimeņu puses. Iepriekš ārvalstu studenti un pasniedzēji tikuši iesaistīti tādās aktivitātēs kā ābolu lasīšana, ievārījumu vārīšana, izbraukumi ar velosipēdiem, pirts rituāli, tradicionālo vakariņu pagatavošana ģimenē, dažādas ekskursijas. Tas, kā pavadīt šo pēcpusdienu ir valmieriešu ziņā – svarīgākais, lai vasaras skolas dalībniekiem būtu iespēja iepazīt dzīvi Latvijā caur ģimenes perspektīvu, ne tikai lekcijās un semināros.

Vasaras skolas programma „Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija.” tiek rīkota ar Eiropas Komisijas atbalstu Erasmus intensīvās programmas ietvaros. Erasmus intensīvās programmas mērķis ir pulcēt vairāku augstskolu studentus, lai intensīvā, interesantā, starpdisciplinārā un starptautiskā veidā apgūtu kādu specifisku priekšmeta nozari.

Pilna vasaras skolas programma un plašāka informācija par pasākumu pieejama vasaras skolas mājas lapā http://biss.va.lv. Savukārt valmierieši, kas vēlētos uzņemt savās mājās ārvalstu ciemiņu, papildu informāciju var uzzināt, zvanot uz 26999898.