Austrumi, mēs, rietumi: meklējot līdzīgo un atšķirīgo Eiropas valstu kultūrās

Vidzemes Augstskola (ViA) izsludina 11. Baltijas Starptautiskās vasaras skolas tematu. Tas būs veltīts starpkultūru komunikācijai, tāpēc vasaras skolai izvēlēts nosaukums „Austrumi, mēs, rietumi: meklējot līdzīgo un atšķirīgo Eiropas valstu kultūrās”. 11. Baltijas vasaras skola norisināsies Valmierā no 2009. gada 1. līdz 19. jūlijam.

„Baltijas starptautiskajā vasaras skolā līdz šim apskatīts plašs tematu loks. Studentiem no visas pasaules esam daudz stāstījuši par Baltijas ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru un valodām. Pērn kopā ar vasaras skolas dalībniekiem tika pētīti mediji un mūsdienu tehnoloģijas, īpaši pievēršoties Narvas un Daugavpils pilsētām. Nākamajai vasarai ir izvēlēta starpkultūru komunikācijas tematika. Ņemot vērā to, ka Latvija vienmēr atradusies „pa vidu”, uzskatu, ka tas mums devis īpašu pieredzi un zināšanas, lai apskatītu kultūras gan pa labi no mums uz austrumiem, gan pa kreisi – uz rietumiem,” stāsta Vidzemes augstskolas rektore Dr. hist. Vija Daukšte.

Plānots, ka pieteikt savu dalību 11. Baltijas vasaras skolā varēs ar 2009. gada februāri.

Baltijas starptautiskajā vasaras skolā līdz šim ir piedalījušies 347 studenti no 54 valstīm, ieskaitot ASV, Krieviju, Igauniju, Lietuvu, Vāciju, Japānu, Ķīnu, Portugāli, Lielbritāniju, Meksiku, Moldovu, Bulgāriju, Baltkrieviju un citas. Baltijas Starptautiskā vasaras skola ir ikgadējs un viens no nozīmīgākajiem Vidzemes Augstskolas starptautiskās sadarbības projektiem, popularizējot augstskolu, Valmieru un Latviju visā pasaulē. Vairāk informācijas par līdzšinējām aktivitātēm var atrast: http://biss.va.lv .

Papildu informācija:
Ieva Stūre,
Vasaras skolas vadītāja
M: 29450530
E: ieva.sture[at]gmail.com