Atklās 11. Baltijas Starptautisko vasaras skolu

Vidzemes Augstskola piektdien, 3. jūlijā, plkst. 19:00 atklās 11. Baltijas Starptautisko vasaras skolu, kas norisināsies līdz 19. jūlijam. Tās nosaukums „Austrumi, mēs, rietumi: meklējot līdzīgo un atšķirīgo Eiropas valstu kultūrās”.

Vasaras skolas laikā lektori no Latvijas, Lielbritānijas, Vācijas un ASV stāstīs par kultūru atšķirībām un starpkultūru prasmju nozīmību dažādās nozarēs.

Kā lektori vasaras skolas laikā piedalīsies BBC radio krievu ziņu producents Emīls Agazade (Emil Agazade, Lielbritānija), mākslas vēstures doktore Eimija Brizgela (Amy Bryzgel, ASV), asociētais profesors Ivars Austers (Latvijas Universitāte), ģermānistikas un lingvistikas pasniedzējs Tomass Taterka (Thomas Taterka, Vācija, šobrīd Latvijas Universitāte), sociālantropoloģe Aivita Putniņa, Sorosa fonda Latvija Cilvēktiesību un sociālās kohēzijas programmu direktore Liesma Ose, etnomuzikoloģijas profesors un komponists Valdis Muktupāvels, starptautiskās attīstības izglītības organizācijas „GLEN Latvija” padomes locekle Danute Dūra, kā arī Vidzemes Augstskolas mācībspēki.

„Jaunākie notikumi gan valsts, gan globālajā mērogā vēlreiz apliecina, cik trāpīgi šogad esam izvēlējušies vasaras skolas tematiku,” atzīst ViA rektore Dr. hist. Vija Daukšte. „Ekonomisti un tirgus analītiķi norāda, ka Latvijas vienīgais ceļš uz ekonomisko grūtību pārvarēšanu un labklājību ir eksporta veicināšana. Savukārt veiksmīgas eksporta preces vai pakalpojuma izstrādei un pārdošanai, pirmkārt, nepieciešamas plašas zināšanas par potenciālo eksporta tirgu ekonomiku, kultūru un sabiedrību. Tātad starpkultūru komunikācijas prasmes un iemaņas šobrīd ir īpaši būtiskas un nepieciešamas.”

Šogad atsevišķās vasaras skolas nodarbībās, no 14. līdz 17. jūlijam, aicināti piedalīties arī Latvijas vidusskolēni, un jaunā iniciatīva guvusi plašu atsaucību. 

Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties vasaras skolas atklāšanā piektdien, 3. jūlijā, pulksten 19:00, Valmieras Integrētajā bibliotēkā Valmierā, Cēsu ielā 4, 2. stāvā. Lūdzam apstiprināt savu dalību elektroniski, izmantojot zemāk norādīto kontaktinformāciju.

Vairāk informācijas par Baltijas Starptautisko vasaras skolu atrodams: http://biss.va.lv.

 

Papildu informācija:
Ieva Stūre,
11. Baltijas Starptautiskās vasaras skolas vadītāja
M: 29450530
E: ieva.sture[at]gmail.com