Aicina valmieriešus iepazīt kultūru dažādību

Vidzemes Augstskolas Baltijas Starptautiskās vasaras skolas rīkotāji aicina pieteikties ģimenes no Valmieras un tuvākās apkārtnes, kas vēlētos uzņemt kādu no ārzemju studentiem - vasaras skolas dalibniekiem - par viesi savā ģimenē uz vienu vakaru, šā gada 7. jūlijā. Interesenti aicināti pieteikties, aizpildot veidlapu vasaras skolas mājas lapā http://biss.va.lv līdz 19.jūnijam.

Ģimeņu vakari Baltijas Starptautiskās vasaras skolas laikā tiek rīkoti jau otro reizi, un to mērķis ir radīt vasaras skolas dalībniekiem lielāku izpratni par Latviju un tās kultūru ikdienišķās situācijās. Ārzemju studentiem tā ir iespēja iegūt jaunus draugus un izprast kultūru atšķirības, kas ir arī šī gada vasaras skolas galvenais temats. Savukārt ģimenēm tā ir iespēja iepazīt citu valstu kultūru, pavadot interesantu vakaru starptautiskā gaisotnē.

Dalībnieku viesošanās ģimenēs pēc pērnā gada dalībnieku pozitīvajām atsauksmēm jau kļuvusi par jauku tradīciju papildus citām aktivitātēm, kuru laikā ārzemju viesiem ir iespēja gūt priekšstatu par Latviju un tās kultūru, piemēram, tautas dejas, latviešu valodas nodarbības, ekskursijas pa skaistām un vēsturiskām Latvijas pilsētām. Pērn vasaras skolas dalībnieki kopā ar viesģimenēm izbaudīja kopīgu pirtī iešanu, devās nelielās ekskursijās, gatavoja latviešu tradicionālos ēdienus un diskutēja par kultūru atšķirībām.

Jau ziņots, ka šogad vasaras skola norisināsies no 1. – 19. jūlijam Valmierā un tās temats ir veltīts starpkultūru komunikācijai - „Austrumi, mēs, rietumi: meklējot līdzīgo un atšķirīgo Eiropas valstu kultūrās”.

Pilna vasaras skolas programma un plašāka informācija par pasākumu pieejama vasaras skolas mājas lapā http://biss.va.lv. Savukārt valmierieši, kas vēlētos uzņemt savās mājās ārvalstu ciemiņu, papildu informāciju var uzzināt, zvanot uz Vidzemes Augstskolas Starptautiskās sadarbības daļu : 64250853 vai 26603377.

Papildu informācija:
Ieva Stūre,Baltijas starptautiskās vasaras skolas vadītāja – ieva.sture@gmail.com , +371 29450530
Elīna Neimane, sabiedrisko attiecību koordinatore – elina.neimane@va.lv , +371 26861570